17 maja 2008 r.

Szanowni Państwo
Przed nami po raz pierwszy w Opolu tzw. Noc muzealna, europejska impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce. I trudno się temu dziwić, bo to jedyna w roku okazja by przebywać w muzeach w godzinach innych niż zazwyczaj i uczestniczyć w wydarzeniach wyłącznie na tę porę przygotowanych.

Na nocne i – uwaga! – bezpłatne zwiedzanie zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu i jego Galerii, do opolskiej siedziby Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, do Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach-Opolu. Muzea te można zwiedzać 17 maja 2008 r. w godzinach od 19.00 do 23.00.

I Noc Muzeów w Opolu to impreza kulturalna, adresowana do dorosłych i dzieci. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niej. Wśród atrakcji przygotowanych dla Państwa na tę noc, znajdują się spotkania poświęcone prezentacji najbardziej cennych eksponatów, wykłady, wernisaże wystaw, warsztat plastyczny dla dzieci, koncerty oraz spektakl teatralny. Mogą Państwo zwiedzać muzea w dogodnej dla siebie kolejności lub skorzystać z propozycji organizatorów, którzy oferują wycieczkę po opolskich muzeach w określonym porządku wraz z bezpłatnym transportem z centrum miasta do Bierkowic i z powrotem.

W zorganizowaniu przedsięwzięcia wsparł opolskie muzea Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.