14 maja 2010 r.

Szanowni Państwo!

Już po raz trzeci opolskie muzea, w gronie których po raz pierwszy znalazło się Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a także Galeria Sztuki Współczesnej organizują Noc Muzeów w Opolu. Odbędzie się ona 14 maja 2008 r. w godzinach od 18.00 do 24.00. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola.

Noc muzeów jest inicjatywą ogólnoeuropejską, która od 1997 r. przyciąga niezmiennie do muzeów i galerii liczną publiczność. Dzieje się tak dlatego, że w tym dniu oprócz udostępnienia swych stałych ekspozycji placówki kulturalne przygotowują specjalną ofertę bogatą w oryginalne wydarzenia. Odbywają się one w niecodziennych, wieczornych i nocnych godzinach, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego przedsięwzięcia, szczególnie w oczach najmłodszych uczestników.

Ubiegłoroczna, II Noc Muzeów w Opolu spotkała się z Państwa dużym zainteresowaniem. To skłoniło nas do podjęcia po raz kolejny wysiłku zorganizowania tego przedsięwzięcia i próby uczynienia go jeszcze ciekawszym. Na nocne i – uwaga! – bezpłatne zwiedzanie zapraszamy w Opolu do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych przy ul. Minorytów, Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, Muzeum Diecezjalnego przy ul. Książąt Opolskich, Muzeum Polskiej Piosenki przy pl. Kopernika, Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Muzealnej i jego Kamienicy czynszowej przy ul. Św. Wojciecha oraz do Muzeum Wsi Opolskiej przy ul. Wrocławskiej. Program III Nocy Muzeów został przygotowany z myślą o szerokim gronie odbiorców. Propozycje o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym znajdą tutaj dorośli, młodzież i dzieci. Wśród atrakcji przygotowanych dla Państwa na tę noc, znajdują się m.in. interesujące prezentacje i wykłady, wernisaże wystaw, zajęcia plastyczne z niespodziankami dla dzieci i młodzieży, projekcje filmów, widowiska oraz koncerty.

Zapraszamy do muzeów! Nie prześpijcie Państwo tej okazji!